+A A -A
Қазақша Русский

05.05.2020«Ұлы даланың ұлы есiмдерi» (мектепке дейiнгi ересек жастағы балалардың жобалық қызметi) Республикалық (сырттай) байқауын өткiзу туралы ақпарат

27.04.2020 жыл Нұр-Сұлтан қ.

«Мектепке дейiнгi балалық шақ» Республикалық орталығының жұмыс жоспарына сәйкес, ағымдағы 2020 жылдың 27 сәуiрiнде Мектепке дейiнгi ересек жастағы балаларға арналған «Ұлы даланың ұлы есiмдерi» атты жобалау қызметiнiң Республикалық (сырттай) конкурсы өткiзiлдi.

Мақсаты: мектеп жасына дейiнгi балалардың жобалау-зерттеу қызметiн дамыту үшiн жағдай жасау.

Байқаудың ұйымдастырушылары «Мектепке дейiнгi балалық шақ» Республикалық орталығы, жергiлiктi атқарушы органдардың деңгейiне сәйкес, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың бiлiм басқармалары, мектепке дейiнгi ұйымдар болып табылады.

Байқауға мектепке дейiнгi ересек жастағы балалар, мектепалды даярлық топтары мен сыныптарының жеке және командалық құрамы қатысты.

Зерттеу-шығармашылық сипаттағы жұмыстар қазақ немесе орыс тiлдерiнде ұсынылды, жобаның ақпараттық картасы, таңдалған тақырыптың мақсатқа сай болуы, автордың жұмысқа қосқан жеке үлесi (педагогтiң қолдауымен, балалар мен ересектердiң шығармашылығы), оның жетiстiктерi мен кемшiлiктерi атап өтiлдi. Жобаны қорғау үшiн қатысушылар көрнекiлiк материалдарды дайындады: сызбалар, газеттер, коллаждар, макеттер, үлгiлер, балалар дизайны.

Орындау деңгейi 3 балдық жүйе бойынша бағаланды. Байқаудың жұмыстарын бағалау келесi критерийлер бойынша жүзеге асырылды:

  • жұмысты өз бетiнше орындауы;
  • шығармашылық тәсiл;
  • көрнекiлiк материалдардың жоба тақырыбына сәйкестiгi;
  • көрнекi материалдардың орындалу сапасы.

12 өңiрден 130-тан астам жұмыс қабылданды.

Байқаудың қорытындысы бойынша жеңiмпаздар атанды:

Мектепке дейiнгi ересек балалар арасында келесi орындар берiлдi:

I орын:

  • Жабоский Марк — «Солнышко» бөбекжай-балабақшасы, Макинск қ., Акмола облысы;
  • Едiл Ақтоты — «Таңшолпан» бөбекжай-балабақшасы Мерке ауданы, Жамбыл облысы;
  • Қанат Луина — №3 «Гнездышко» санаториялық бөбекжай балабақшасы» Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Ахмет Фариза — №4 «Болашақ» бөбекжай-балабақшасы Ерейментау ауданы, Павлодар облысы;
  • №11 ересек тобы — №15 бөбекжай-балабақшасы Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Ардакұлы Ерасыл- «Ертаргын» бөбекжай-балабақшасы Қызылорда қаласы;
  • Мялянина Камила — № 9 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Тұткабай Рамазан — №78 бөбекжай-балабақшасы Алматы қаласы, Алатау ауданы.

II орын:

  • Қойбағар Адия — «Айгөлек» бөбекжай-балабақша Ақмола облысы, Макинск қаласы;
  • Қайырболатұлы Арнат — Жамбыл облысы Жуалы ауданы Аягүл бөбекжай-балабақшасы
  • Хасен Мадияр, Арманқызы Айзере — №45 «Арман» балабақшасы Алматы облысы, Талдықорған қаласы;
  • Тоқтар Аяжан — № 4 «Березка» бөбекжай-балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қ;
  • Итемгенов Амир — №22 «Балбөбек» балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қ;
  • Тұрлыбек Нұрасыл — №18 «Гномик» балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қ;
  • Китайгора Кира — №85 бөбекжай-балабақшасы Павлодар қаласы;
  • Маргарян Лианна — №85 бөбекжай-балабақшасы Павлодар қаласы;
  • Мерзликин Евгений — № 1 балабақша Алматы облысы, Текелi қаласындағы;
  • Нұрболатұлы Нұрали — «Еркемай» балабақша Алматы облысы, Қарасай ауданы;
  • Захаренко Егор, Семенов Захар, Бекқожа Алихан — №86 бөбекжай-балабақшасы Алматы қаласы;
  • Шыңғыс Мөлдiр — «Балбота» балабақшасы Түркiстан облысы;
  • Тортаева Гульшат — №7 бөбекжай-балабақшасы, Қостанай қаласы;
  • Мустафина Алтынай — «Дюймовочка» бөбекжай-балабақшасы, Солтүстiк Қазақстан облысы, Ғ.Мүсiрепов атындағы ауданы;
  • Қазихан Сұнғат — «Шұғыла» балабақша Маңғыстау облысы, Қарақия ауданы;
  • Хасан Нұрболат — «Алтын бесiк» балабақшасы Жамбыл облысы, Қордай ауданы;

III орын:

  • Нүрлан Али — №45 «Балбұлақ» бөбекжай-бақшасы Жамбыл облысы, Тараз қаласы;
  • Берiк Айсана — №45 «Балбұлақ» бөбекжай-бақшасы Жамбыл облысы, Тараз қаласы;
  • Токжанова Милана — №21 бөбекжай-бақшасы Жамбыл облысы, Тараз қаласы;
  • Далилхан Азалия, Али Айша — «Балдәурен» бөбекжай-балабақшасы Павлодар қаласы;
  • Олжабай Айжания — № 2 «Балдырған» бөбекжай-балабақшасы, Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Оспанова Дильзада — №15 бөбекжай- балабақшасы Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Абдрахман Айша — №20 сәбилер балабақшасы Павлодар қаласы, Кенжекөл ауылы;
  • Байбатчаков Шахдияр — «Балбөбек 2» жеке меншiк балабақшасы Батыс Қазақстан облысы;
  • Қалықұл Қазына — №36 «Ерке-наз» балабақшасы;
  • Козлачков Олег — №16 бөбекжай- балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Рысбекова Аяжан — №5 «Гүлдәурен» бөбекжай — бақшасы Қостанай қаласы;
  • Рысбекова Аружан, Исмагулов Алибек — №5 «Гүлдәурен» бөбекжай — бақшасы Қостанай қаласы;
  • Баклин Георгий, Шакирьянова Ясмина — №16 бөбекжай- бақшасы Қостанай қаласы;
  • Болат Амина, Ахметбек Нұрдияр — «Балдәурен» бөбекжай-бақшасы Жамбыл облысы, Меркi ауданы
  • «Смородинка» тобының балалары — №1 бөбекжай-бақшасы Батыс Қазақстан облысы, Ақсай қаласы;
  • Бекет Аида — «Бәйтерек» балабақшасы Жамбыл облысы, Шу ауданы;
  • Жеңiс Айзере — Алматы қ. №68 балабақша.

Мектеп алды даярлық топтары мен сыныптары арасында

I орын:

  • Вишневская Василиса, Нурумова Айана — «Березка» балабақшасы Ақмола облысы, Аршалы ауданы;
  • Баландин Артем — Макинск қаласының мектеп-гимназиясы, Акмола облысы;
  • Бахтин Назар — №21 бөбекжай-балабақшасы Тараз қаласы;
  • Курносов Александр — №21 бөбекжай-балабақшасы Тараз қаласы;
  • Ғабиден Алима, Музыка Анастасия — №6 «Золотая рыбка» бөбекжай-балабақшасы, Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Мұқан Мәди, Абдулла Бегiмсұлу — «Алпамыс» бөбекжай-бақшасы Қызылорда қаласы;
  • Тилеубергенова Ұлжан, Қайрылхан Дария, Мотышева Алсу, Жеңiс Нұрали, Бабагумаров Алижан, Даниярова Раяна — «Еркемай» балабақшасы Қарасай ауданы, Алматы облысы;
  • Деревянко Марина — №73 «Айжан» бөбекжай-балабақшасы Шымкент қаласы;
  • мектепалды даярлық тобы (Бентнорюс М.Н.) № 7 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Макарова Диана — А. Құнанбаев атындағы Қарабалық орта мектебi Қостанай облысы, Қарабалық ауданы;
  • «Көбелек» мектепалды даярлық тобы — Айналайын» бөбекжай-бақшасы Қостанай облысы, Қарабалық кентi;
  • Кусаинова Аяжан, Ахметов Тимур — Ақан-Барақ ОМ, Шал ақын ауданы, Солтүстiк Қазақстан облысы.

II орын:

  • Пономарев Сергей — Никольская орта мектебi Акмола облысы;
  • Макарова Галина — Макинск қаласының мектеп-гимназиясы, Акмола облысы;
  • Сержан Айлана — №21 бөбекжай-балабақшасы Тараз қаласы;
  • Краснобородкина София — №9 «Радуга» балабақшасы Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Канат Музаффар — Шегiрен жалпы бiлiм беру мектебi Павлодар облысы, Шарбақты ауданы;
  • Тiлеубекұлы Мұстафа — Шегiрен жалпы бiлiм беру мектебi Павлодар облысы, Шарбақты ауданы;
  • Жұбанышбаева Аяна — «Сартай» бөбекжай-балабақшасы Қызылорда облысы, Арал ауданы;
  • Бекмуха Кәусар — № 61 бөбекжай-балабақшасы Алматы қаласы, Жетiсу ауданы;
  • Маулетхан Ақбота — «Шұғыла» балабақшасы Алматы облысы, Панфилов ауданы;
  • Марьенкова Милана — «Kinderlend» жеке меншiк балабақшасы «Ержанов» ЖК Алматы облысы, Текелi қаласы;
  • Тұрлыбек Нұрсаят — «Балбота» балабақшасы Түркiстан облысы;
  • Фисун Богдан — Станционный орта мектебiнiң шағын орталығы Қостанай облысы, Қарабалық ауданы;
  • Рожина Милена — №40 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Лебедев Максим — № 8 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Похова Елизавета — № 8 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Кенжебеков Алимхан — «Ақбота» балабақшасы Солтүстiк-Қазақстан облысы, Ғ.Мүсiрепов атындағы ауданы.

III орын:

  • Ситикова Фарида, Седых Ангелина — № 4 «Березка» балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қаласы;
  • Сайфулин Санжар, Хохленко Ника — №21 «Кiшкентай данышпанда» балабақшасы Екiбастұз қаласы, Павлодар облысы;
  • Зайцев Ярослав — Михайловская орта мектебiнiң «Солнышко» шағын орталығы Павлодар облысы, Железин ауданы;
  • Голубцова Светлана — Михайловская орта мектебiнiң «Солнышко» шағын орталығы Павлодар облысы, Железин ауданы;
  • №7 даярлық тобы (Батталова А.Е.) — №15 бөбекжай-балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қаласы;
  • даярлық тобы (Муслимова И.Д.) — №15 бөбекжай-балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қаласы;
  • Муратов Нурали, Амангелдi Айша, Уразалимова Илана, Шарафиденов Ернар, Шарафиденова Аружан — №7 бөбекжай-балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қаласы;
  • Базылев Павел — Павлодар облысы, Екiбастұз қаласы;
  • Мұрат Нұрәли — «Шұғыла» балабақшасы Алматы облысы, Панфилов ауданы;
  • Уали Сырым — «Шұғыла» балабақшасы Алматы облысы, Панфилов ауданы;
  • Эртай Әл-Әзiз, Аскер Ернар, Елкен Аруна, Елұбай Ұлжан — №10 «Ақбота» балабақшасы Маңғыстау облысы, Мұнай ауданы;
  • Муртазина Амина, Адiлбек Алiмжан — №73 «Айжан» бөбекжай-балабақшасы Шымкент қаласы;
  • Абибуллаева Амина, Исраилов Дияр — №73 «Айжан» бөбекжай-балабақшасы Шымкент қаласы;
  • Сержан Нәзiр — №73 «Айжан» бөбекжай-балабақшасы Шымкент қаласы;
  • мектеп алды даярлық тобы (Коваленко А.А., Котвицкая Н.И., Нестерова С.В.) №54 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Карпова Екатерина — №1 М.Горький атындағы Қарабалық орта мектебi Қостанай облысы, Қарабалық ауданы;
  • Кеңесбай Нұғман — №13 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Куанышпаева Фариза — №13 бөбекжай-балабақшасы Қостанай қаласы;
  • Сансызбаев Сұлтан, Қарсыбек Жарқын, Ернарқызы Нұрай, Қабидоллаева Ақниет — №119 бөбекжай-балабақшасы Алматы қаласы Түрксiб ауданы;
  • Жакупов Арсен — № 10 «Сказка» бөбекжай-балабақшасы Павлодар облысы, Екiбастұз қаласы;
  • Ахметқали Айым, Шалқарқызы Медина — мектепалды даярлық сыныбы I.Жұмағұлов атындағы орта мектебiнiң шағын орталығы Алматы облысы, Кеген ауданы.

«Ұлы даланың ұлы есiмдерi» Республикалық (сырттай) байқауының нәтижелерi (мектепке дейiнгi ересек жастағы балалардың жобалық қызметi) «Мектепке дейiнгi балалық шақ» Республикалық орталығының ресми сайтында www.rc-dd.kz орналастырылады.

Яндекс.Метрика